Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żydzi znów budują w Jerozolimie

0
Podziel się:

Zgoda na rozbudowę osiedla została wydana w przeddzień wizyty Catherine Ashton.

Żydzi znów budują w Jerozolimie
(ec.europa.eu)
bESGepeJ

Władze Jerozolimy zaaprobowały projekt budowy 120 nowych mieszkań w dzielnicy osadników żydowskich Ramot w Jerozolimie Wschodniej - poinformował radny z lewicowej partii Merec.

Komisja budowlano-planistyczna zezwoliła na rozpoczęcie dwóch budów: jedno dotyczy 56, a drugie 64 lokali - powiedział agencji AFP radny Pepe Alalu, którego ugrupowanie sprzeciwia się planom budowlanym.

Decyzję podjęto w przeddzień wizyty szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton, która wielokrotnie wypowiadała się przeciwko izraelskiemu osadnictwu, zwłaszcza w Jerozolimie Wschodniej.

bESGepeL

Także izraelska organizacja pozarządowa Ir Amim skrytykowała w komunikacie _ nasilenie agresywnej polityki kolonizacyjnej w Jerozolimie Wschodniej _ w ciągu kilku ostatnich miesięcy. _ Ta polityka ma na celu przekształcenie Jerozolimy w pole bitwy _ - ostrzegła organizacja.

Dzielnica Ramot, w której mieszka ok. 40 tys. Żydów, jest jedną z pierwszych wybudowanych we wschodniej części miasta.

Wschodnia Jerozolima została zajęta przez wojska izraelskie w rezultacie wojny w 1967 roku; kroku tego nie uznała wspólnota międzynarodowa. Od tego czasu powstały tam nowe dzielnice zamieszkane przez ponad 200 tys. Izraelczyków. Palestyńczycy chcieliby, aby Wschodnia Jerozolima była stolicą ich przyszłego państwa. Izrael nie godzi się jednak dotąd na podział miasta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;nie;przejmuje;sie;palestynczykami,117,0,742773.html) Izrael nie przejmuje się Palestyńczykami Żydzi rozbudowują osiedla na Zachodnim Brzegu _ w tempie nieznanym od lat _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t77890.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;nie;zrezygnuje;z;budowy;osiedli;w;palestynie,4,0,685316.html) Izrael nie zrezygnuje z budowy osiedli w Palestynie Netanjahu odrzucił amerykańskie oferty i nie przedłuży moratorium.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t111151.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;pojdzie;na;ustepstwa;w;sprawie;osadnikow,9,0,679177.html) Izrael pójdzie na ustępstwa w sprawie osadników? Za przedłużenie zakazu budowy osiedli żądają zwolnienia szpiega.
bESGepfm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)