- Skoki narciarskie - Piotr Żyła najlepszy w Oslo-Holmenkollen !

0

Skoki narciarskie - Holmenkollen - Kamil Stoch - Piotr Żyła

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski w konkursie skoków narciarskich w Oslo-Holmenkollen - dwóch zawodników miało identyczną łączną notę i podzieliło się wygraną - a jednym ze zwycięzców był Piotr Żyła !
Polak skoczył 135,5 oraz 133,5 metra, co dało mu 270,1 punktu, tyle samo, ile uzyskał Austriak Gregor Schlierenzauer (134,5 i 135 m).
Trzecie miejsce zajął Słoweniec Robert Kranjec (134 oraz 126 m, 266,8 pkt.), zaś na czwartej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch: po pierwszej serii zajmował drugie miejsce - skoczył 132 metry - ale w drugiej serii miał skok krótszy aż o 11 metrów, w efekcie zakończył zawody z notą 266 punktów.
Maciej Kot zajął bardzo dobre 11. miejsce, miał łączną notę 250,4 pkt., za skoki na 131,5 oraz 127m. W finałowej trzydziestce wystąpił jeszcze Dawid Kubacki - zaliczył próby na odległość 124,5 oraz 125,5 metrów , co dało mu 236.6 pkt. i 20. miejsce w konkursie.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch zajmuje trzecie miejsce - polski skoczek ma w dorobku 897 punktów, traci 71 pkt. do drugiego Andersa Bardala (Norwegia), a jego przewaga nad czwartym Norwegiem Andersem Jacobsenem wynosi 28 pkt.
Piotr Żyła, który zyskał 100 pkt. za niedzielną wygraną, zajmuje 19. pozycję (380 pkt.). Maciej Kot jest o dwie pozycje wyżej (415 pkt.).
Gregor Schlierenzauer, który już zapewnił sobie wcześniej wygraną w Pucharze Świata, ma w dorobku 1496 punktów.