Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

100. Wielka Warszawska na Służewcu

0
Podziel się
bErQxXRx

Miłośnicy wyścigów konnych czekali na tę gonitwę cały rok. Na służewieckim torze w Warszawie rozegrana zostanie dziś po raz setny Wielka Warszawska. Najlepsze konie trzyletnie i starsze pełnej krwi angielskiej są szykowane od kilku miesięcy specjalnie pod kątem tej gonitwy.
Jan Żórawski z toru na Służewcu liczy na to, że goście dopiszą, bo będzie na co popatrzeć. - Będzie dziewięć gonitw. Zapewniamy mnóstwo atrakcji dla dzieci i całych rodzin - zapewnia organizator.
Impreza będzie odbywać się w stylu lat dwudziestych, dlatego przebrania w stroje z epoki są mile widziane. - Będzie karuzela wenecka, kąciki rysunkowe i karykaturzyści. Grupa rekonstrukcyjna "Warszawiaki" będzie przedstawiać scenki rodzajowe, no i będzie konkurs na najładniejszy strój przedwojennej Warszawy - reklamuje Jan Żórawski.
Wielokrotny triumfator Wielkiej Warszawskiej dżokej Piotr Piątkowski zaprasza na Służewiec i zapewnia, że będzie sporo emocji. - Każdy sport widziany na żywo to jest zupełnie co innego niż to, kiedy ogląda się go w telewizji. Żywe stworzenia, ten tętent, mały człowieczek, czyli my dżokeje, no i ta atmosfera. Jeśli ktoś przyjdzie to na pewno atmosfera mu się udzieli - zapewnia dżokej.
Suma nagród w tegorocznej Wielkiej Warszawskiej to ponad 260 tysięcy złotych. Zwycięski koń wygra dla swojego właściciela 150 tysięcy złotych. Bramy toru na Służewcu będą otwarte już od godziny trzynastej.

Informacyjna Agencja Radiowa

bErQxXSa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)