Notowania

wiadomości
29.06.2011 12:34

(2) PiS-Smoleńsk-Biała Księga

(2) PiS-Smoleńsk-Biała Księga

Podziel się
Dodaj komentarz

Antoni Macierewicz zarzuca premierowi, że zrezygnował z możliwości wspólnego badania katastrofy smoleńskiej z Rosją.
Szef zespołu parlamentarnego PiS do zbadania katastrofy smoleńskiej podkreślił, że możliwość współpracy zakłada porozumienie polsko-rosyjskie z 1993 roku. Z ustaleń zespołu wynika, że Rosjanie chcieli tę możliwość uchylić. Według posła Macierewicza, premier Tusk pod naciskiem Rosjan zgodził się na to.
Poseł Macierewicz zarzucał też rosyjskim służbom, że ogłaszały akty zgonu ofiar często bez sprawdzenia i bez podjęcia próby reanimacji. Jego zdaniem, strona rosyjska fałszowała protokoły z sekcji. Szef parlamentarnego zespołu PiS do zbadania katastrofy wskazał też, że tuż po tym jak Tupolew spadł nie ogłoszono od razu alarmu dla jednostek ratowniczych z lotniska.
Antoni Macierewicz mówił też, że Rosja utrudniała śledztwo smoleńskie - między innymi niszcząc wrak, czy nie zwracając do dziś Polsce telefonu satelitarnego prezydenta. Poseł Macierewicz mówił też, że zeznania obciążające Rosję złożone 10 i 12 kwietnia w tamtejszej prokuraturze po 3 miesiącach zostały wycofane przez prokuraturę i zamienione na korzystne dla Rosji. Poseł PiS mówił też, że Polsce przekazano niekompletne czarne skrzynki - bez ostatnich 17 sekund i bez komendy "Odchodzimy" wydanej przez kapitana Protasiuka.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz