Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

37 osób winnych tragedii w kopalni "Halemba"

0
Podziel się

37 osób jest winnych nieprawidłowości i naruszenia zasad bezpieczeństwa w kopalni "Halemba", gdzie w listopadzie ubiegłego roku zginęło 23 górników.

37 osób winnych tragedii w kopalni "Halemba"
(PAP/EPA)
bDSpWpQR

37 osób jest winnych nieprawidłowości i naruszenia zasad bezpieczeństwa w kopalni "Halemba", gdzie w listopadzie ubiegłego roku zginęło 23 górników - wynika z informacji przedstawionych przez Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach.

Szef urzędu zakazał części z nich pełnienia kierowniczych funkcji w górnictwie, sprawy pozostałych trafią do sądu i pracodawcy.

_ Postępowanie prowadzone przez gliwicki urząd trwało ponad osiem miesięcy - w tym czasie przesłuchano ponad 150 świadków. _

bDSpWpQT

Komisji udało się ustalić, że od kwietnia do listopada ubiegłego roku kilkakrotnie sfałszowano próby pyłu węglowego w kopalni - tym samym neutralizowanie go nie było przeprowadzane prawidłowo. Za fałszowanie odpowiada m.in. pięciu pomiarodawców i dwie osoby z dozoru.

Sankcjami objęte są też osoby odpowiedzialne za używanie pod ziemią urządzeń elektrycznych, które nie spełniały wymaganych norm ognioszczelności.

Wśród 37 osób winnych dziewięć to członkowie kierownictwa kopalni, m.in. były dyrektor, a także przedstawiciele firmy Mard.

ZOBACZ TAKŻE:

bDSpWpRu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)