Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

49 tulipanów Marii Kaczyńskiej do kupienia w internecie

0
Podziel się:

Cebulki wyjątkowej odmiany tulipana sprzedawane są w ramach aukcji charytatywnej.

49 tulipanów Marii Kaczyńskiej do kupienia w internecie
(PAP/Paweł Supernak)

Maria Kaczyńska otrzymała cebulkę tulipana, którego odmiana została nazwana jej imieniem.

Opatrzoną hologramem i certyfikatem oryginalności i oznaczoną numerem 00001 cebulkę żonie prezydenta przekazał ambasador Królestwa Niderlandów Marnix Krop. Uroczystość w Pałacu Prezydenckim odbyła się w ramach akcji charytatywnej na rzecz polskich paraolimpijczyków.

Wręczając cebulkę tulipana ambasador Krop wyraził nadzieję, że nowa odmiana będzie symbolem przyjaźni polsko-holenderskiej.

| Twórcą odmiany "Maria Kaczyńska" jest jeden z najsłynniejszych holenderskich hodowców tulipanów, Jan Ligthart. Kremowo-żółty tulipan jest bardzo odporny na choroby i zmiany pogodowe. Może kwitnąć przez kilka tygodni. Wyhodowanie nowej odmiany zajęło 18 lat. |
| --- |

Kolejne 49 cebulek tulipana "Maria Kaczyńska" zostało przekazane na aukcję charytatywną. Uzyskane z niej środki otrzyma zdobywczyni pierwszego polskiego złotego medalu na XIII Igrzyskach Paraolimpijskich Pekin 2008, Joanna Mendak.

Tulipany z certyfikatami autentyczności podpisanymi przez Marię Kaczyńską wystawione zostały na internetowej aukcji serwisu allegro.pl. Aukcja rozpoczęła się o godz. 14.30.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)