Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spotkanie
08.06.2008 07:13

60 tysięcy osób uczestniczyło w lednickim Spotkaniu Młodych

Na polach lednickich odbyło się 12 Ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Uczestniczyło w nim - według wstępnych szacunków - 60 tysięcy osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spotkanie - tradycyjnie już - zorganizowało Duszpasterstwo Akademickie Ojców Dominikanów z Poznania. Jego myślą przewodnią były słowa Jezusa "Nazwałem was przyjaciółmi". Uczestnicy spotkania wspominali Jana Pawła II i wybierali Chrystusa na króla.

Nastrój przed Bramą Rybą od godzin popołudniowych zmieniał się kilkakrotnie. O godzinie 18 wszyscy tańczyli i skakali podczas procesji masek, które symbolizowały brak autentyzmu. Potem maski te teatralnie zdejmowano. Następnie - jak tłumaczył ojciec Jan Góra - młodzi ludzie wybierali Chrystusa na Króla. Powtarzali przy tym za arcybiskupem gnieźnieńskim Henrykiem Muszyńskim rotę przysięgi.

Uroczystą mszę na polach lednickich celebrował arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz. W homilii biskup koszaliński Edward Dajczak podkreślał, że w obecnym świecie, gdzie tyle czasu poświęca się na ekonomię i technikę, tak bardzo potrzeba zwykłej przyjaźni.

Podczas apelu kilkadziesiąt razy interweniowały służby medyczne. Udzielały pomocy młodym ludziom w przypadkach omdleń i stłuczeń. Kilka osób odwieziono do szpitala w Gnieźnie.

12. ogólnopolskie spotkanie młodych zakończyły się o północy przejściem przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia.

Tagi: spotkanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz