Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

83 protesty wyborcze w Sądzie Najwyższym

0
Podziel się:

24 pisma nie będą rozpatrywane. Powód - zostały wysłane przed terminem.

83 protesty wyborcze w Sądzie Najwyższym
(PAP/Tomasz Gzell)

Do Sądu najwyższego wpłynęły 83 protesty wyborcze. 24 nie będą jednak rozpatrywane, bowiem zostały wysłane przed terminem.

Do godziny 16 wyborcy, komitety oraz komisje wyborcze mogli składać skargi na sposób przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Do północy można jeszcze taki dokument wysłać listownie bądź złożyć na ręce konsula zagranicą.

Protesty dotyczą między innymi głosowania w pierwszej turze wyborów w komisji wyborczej w Brukseli. Po przeliczeniu głosów okazało się, że w urnie znajdowało się więcej kart do głosowania niż zostało faktycznie wydanych.

Wpłynęło również 31 protestów w ramach _ Akcji Protest Wyborczy _. Zarzuca się w nich naruszenie przepisów Konstytucji RP oraz wnosi się o unieważnienie wyborów prezydenckich.

Autorzy listów zarzucają wyznaczenie terminu wyborów po okresie klęski żywiołowej, która dotknęła ponad 2 tysiące miejscowości w ponad czternastu województwach. Powódź, zdaniem autorów protestu, uniemożliwiła uczestnictwo w kampanii wyborczej i utrudniła dostęp do komisji wyborczych.

Protest wnosi się na piśmie nie później niż w ciągu trzech dni od dnia podania wyników wyborów do wiadomości publicznej przez Państwową Komisję Wyborczą.

Sąd Najwyższy, zgodnie z ordynacją wyborczą, ogłasza, czy wybory są ważne w ciągu 30 dni od podania przez Państwową Komisję Wyborczą wyników głosowania.

Czytaj w Money.pl
Borusewicz najważniejszy w kraju. "Nie podejmę decyzji" Marszałek Senatu do czasu wyboru nowego marszałka Sejmu pełni obowiązki głowy państwa.
Znaleziono fałszywe karty do głosowania Na 163 karty członkowie komisji natrafili w Gdańsku. Fałszerzom grozi do trzech lat więzienia.
wybory
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)