Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.06.2012 17:52

A2 - Przejezdność na Euro

Jutro samochody pojadą całym odcinkiem autostrady A2 z Łodzi do Warszawy - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W tej chwili trwają ostatnie prace wykończeniowe na odcinku "C". Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego musi jeszcze wydać pozwolenie na jego użytkowanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Walka o odcinek C autostrady A2 trwała do ostatniej chwili. Ostatnie metry asfaltu robotnicy ułożyli wczoraj rano. Dziś przez cały dzień trwały prace wykończeniowe. Robotnicy montowali między innymi barierki ochronne. Malowali też pasy i stawiali znaki drogowe. Bez tego trasa nie zostałaby dopuszczona do ruchu.
Odbiory mają się rozpocząć dziś wieczorem. Najpierw inwestycję skontroluje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Jeśli trasa będzie spełniać wszystkie normy, Inspekcja wyda pozwolenie na użytkowanie. Potem autostradę odbierze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz policja. Szczególną uwagę będzie się zwracać na standardy bezpieczeństwa. W czwartek odcinkiem "C" mają pojechać pierwsze samochody. Otwarcie tego odcinka spowoduje, że autostradą będzie można przejechać od zachodniej granicy do Warszawy.
Otwarcie odcinka C autostrady A2 nie kończy prac na trasie z Łodzi do Warszawy. Po mistrzostwach Euro rozpocznie się układanie tak zwanej warstwy ścieralnej na odcinku A, najbliżej Strykowa. Teraz kierowcy jeżdżą tamtędy po warstwie wiążącej.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz