Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Abp Józef Michalik: Trzeba patrzeć uważniej na człowieka i Boga

0
Podziel się

Arcybiskup Józef Michalik jest zdumiony i zaskoczony faktem wybrania go na drugą kadencję przewodniczącego Episkopatu Polski. Zastrzegł, że sam prosił, żeby nie brać go pod uwagę podczas wyboru. Zaznaczył jednak, że są takie sytuacje, kiedy wbrew sobie trzeba się podjąć zadania, nawet pomimo przekonania, że ktoś inny wykonałby je skuteczniej.

bEiosjlx

Jak zapowiedział przewodniczący Episkopatu Polski, kolejna kadencja będzie okresem, kiedy trzeba będzie wypatrywać znaków czasu i bardziej pogłębiać wrażliwość na człowieka. Trzeba patrzeć uważniej na człowieka i Boga - mówił arcybiskup Józef Michalik.

Arcybiskup Michalik jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski od marca 2004 roku, oraz metropolitą przemyskim od 1993 roku. Przez 10 lat kierował Komisją Episkopatu do spraw Duszpasterstwa Akademickiego w Konferencji Episkopatu Polski. Był też wiceprzewodniczącym Komisji Episkopatu do spraw Duszpasterstwa Ogólnego oraz wiceprzewodniczącym Komisji do spraw Duszpasterstwa Świeckich.

Arcybiskup Michalik jest też konsultorem Papieskiej Rady do spraw Świeckich oraz członkiem Kongregacji Biskupów. W 1994 roku został wybrany na przewodniczącego Komisji do spraw Laikatu w Radzie Konferencji Episkopatów
Europy.
Przewodniczy też
Rad
zie
d
o spraw
Polonii i Polaków za Granicą.

bEiosjma
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)