Notowania

oskarżenie
15.11.2008 11:28

Abp Józef Życiński zaprzeczył oskarżeniom o współpracę z SB

Arcybiskup Józef Życiński twierdzi, że nie ma się czego wstydzić ze swych dokonań w przeszłości. Podczas dzisiejszego spotkania w Seminarium Duchownym w Lublinie metropolita lubelski po raz kolejny zaprzeczył oskarżeniom o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

''Gdy nie ma dokumentów, nie można nikogo oskarżać - to należy do minimum kulturowego cywilizacji zachodniej - mówił metropolita. Zdaniem hierarchy, pomówienia bez uzasadnień są czymś bezpodstawnym. "Ich cenę wliczałem już w koszty życiowe, kiedy publicznie zabrałem głos, broniąc Lecha Wałęsy i kiedy powiedziałem, że nie można go atakować w taki sposób jak to robi pan Cenckiewicz. Przez chwilę przyszła mi reflekcja - oj zapłacisz ty cenę takiej obrony" powiedział metropolita lubelski abp Józef Życiński.

O tym, że metropolita lubelski był tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie ''Filozof';'' mówił na antenie Radia Lublin ksiądz Tadeusz Isakowicz -Zaleski. Taką tezę stawia też historyk Sławomir Cenckiewicz w swej najnowszej książce "Sprawa Lecha Wałęsy" .

Tagi: oskarżenie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz