Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Abp Mixa: atezim winny masowych mordów zeszłego stulecia

0
Podziel się:

Niemiecki biskup katolicki winą za masowe mordy zeszłego stulecia obciążył szerzący się ateizm. Arcybiskup Walter Mixa wygłosił wielkanocne kazanie w katedrze w Augsburgu.  

Biskup Walter Mixa potępił agresywny ateizm szerzący się jego zdaniem w Niemczech. Zacytował w tym kontekście rosyjskiego pisarza Fjodora Dostojewskiego ktory ostrzegał, że w "świecie bez Boga wszystko jest dozwolone". Zdaniem biskupa Augsburga "nieludzkość ateizmu udowodniły w okrutny sposób w zeszłym stuleciu reżimy nazistowskie i komunistyczne z tajną policją, obozami koncentracyjnymi i masowymi mordami. W systemach tych prześladowani byli szczególnie chrześcijanie i kościoł".

Walter Mixa podkreślił, że bez chrześcijańskiej wiary trwałe człowieczeństwo nie jest możliwe. Biskup Augsburga jest znany z drastycznych wypowiedzi i już kilkakrotnie używał porównań z nazizmem. Tygodnik Der Spiegel przypomina, że tłem wypowiedzi biskupa Mixy jest rosnący w Niemczech trend ateistyczny. Według oficjalnych danych co trzeci Niemiec jest niewierzący, a tylko dwadzieścia dwa procent nie ma żadnych wątpliwości co do istnienia Boga.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)