Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
16.06.2007 13:00

Afganistan: Polskie patrole wyruszyły z baz

Pierwsze polskie patrole wyruszyły z baz na wschodzie Afganistanu. Tym samym żołnierze rozpoczęli samodzielne działania w ramach rozpoczętej w czwartek misji.

Podziel się
Dodaj komentarz

To właśnie patrole w prowincjach Ghazni i Paktika są głównym zadaniem Polskiej Grupy Bojowej. Żołnierze chcą pokazać Afgańczykom, że są obecni i czuwają nad ich bezpieczeństwem.
Największym zagrożeniem dla naszych żołnierzy są miny-pułapki. Polacy zdają sobie sprawę, że ich wyjazdy i konwoje są obserwowane przez terrorystów. Dlatego, jak mówi zastępca dowódcy Polskiej Grupy Bojowej mjr Tomasz Biedziak, żaden patrol nie będzie taki sam. Wszystko po to, aby przeciwnikowi trudniej było zastawić pułapkę. "Nigdy nie będziemy powtarzać tych samych dróg patroli, nigdy nie będziemy wyjeżdżać ani wracać o tych samych godzinach z baz. Będziemy za to manewrować sprzętem, aby nigdy skład patrolu nie był taki sam" - podkreśla mjr Biedziak w rozmowie z Polskim Radiem.
Polscy żołnierze będą wyjeżdżali na patrole zarówno samochodami Hummer jak i transporterami Rosomak. Prócz kilkugodzinnych wyjazdów, będą także uczestniczyli w kilkunastodniowych wyprawach w góry.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz