Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja
24.06.2006 10:28

Akcja "Bezpieczny autokar"

W całej Polsce trwa wzmożona kontrola autokarów w ramach akcji "Bezpieczny autokar". W związku z rozpoczęciem wyjazdów dzieci na wakacje kontrolerzy Inspekcji Transportu Drogowego wraz z policjantami sprawdzają, przede wszystkim, stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz trzeźwość kierowców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik prasowy Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wyjaśnił, że "Bezpieczny autokar" jest akcją całoroczną, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa podróżowania autokarami po naszych drogach. Podkreślił, że od rozpoczęcia akcji trzy lata temu wzrósł poziom bezpieczeństwa podróżnych, a inspektorzy zatrzymują coraz mniej dowodów rejestracyjnych pojazdów.
Od początku trawania akcji "Bezpieczny autokar", czyli od 1 czerwca 2003 roku, inspektorzy ITD skontrolowali na terenie calego kraju ponad 23 i pół tysiąca auotkarów. Średnio, podczas co piątej kontroli były wykrywane naruszenia głównie dotyczące skrócenia dziennego czasu odpoczynku, przekroczenia maksymalnego czasu prowadzenia bez przerwy oraz nieokazania wykresówek. W ich wyniku nałożone zostały na przewoźników kary na łączną kwotę prawie 7,5 miliona złotych.
Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić o skontrolowanie autobusu, dzwoniąc do jednej z wojewódzkich ITD Ich pełny wykaz z adresami znajduje się na stronie internetowej www.bezpiecznyautokar.pl).

Tagi: akcja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz