Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
książki
02.09.2006 09:20

Akcja" Dobra Książka na Wschód"

Na Targach Książki Edukacyjnej w Warszawie zostanie zainaugurowany program "Dobra książka na Wschód". Ma on na celu pomoc Polonii na Litwie, Białorusi i Ukrainie w dostarczaniu literatury i pomocy dydaktycznych dla polskich szkół.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" Wiesław Turzański jest przekonany, że dzięki programowi do szkół na Wschodzie trafią nie przypadkowe książki, ale te, które faktycznie są tam potrzebne.
Honorowy patronat nad programem "Dobra książka na Wschód" objął marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Na uroczystość zaproszono Andżelikę Borys - prezes Związku Polaków na Białorusi; Stanisława Sienkiewicza - prezesa Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi, Adama Chłopka - prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego na Ukrainie oraz Józefa Kwiatkowskiego - prezesa Polskiej Macierzy Szkolnej na Litwie.
W czasie Targów na specjalnym stoisku odbywa się wielka zbiórka książek dla polskich szkół na Wschodzie, prowadzona wśród wydawców edukacyjnych. Na stoisku można również obejrzeć publikacje w języku polskim wydawane w krajach byłego Związku Radzieckiego. 21. Targi Ksiązki Edukacyjnej EDUKACJA XXI w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie potrwają do jutra.

Tagi: książki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz