Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
01.06.2008 16:16

"Akt Dziękczynienia Polski"

Dziękuję - to słowo można dziś najczęściej usłyszeć nie tylko na Polach Wilanowskich w Warszawie ale i w całym Kraju. W czasie uroczystej Eucharystii na placu budowy Świątyni Opatrzności Bożej, tysiące wiernych wraz z biskupami i duchowieństwem złożyli "Akt Dziękczynienia Polski". Jest to świadectwo wiary i wdzęczności za wolność i niepodległść naszej Ojczyzny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po mszy arcybiskup Tadeusz Gocłowski zwrócił uwagę, że dziś słowo "dziękuję" nabrało nowego znaczenia. Bo choć Kościół od wieków dziękował poprzez Eucharystię, to bardzo ważnym wydarzeniem jest to, że uznaliśmy za słuszne, aby słowo "dziękuję" odkryć na nowo i ponownie wprowadzić do naszej codzienności. Arcybiskup Gocłowski przypomniał też, że wolność, za którą dziś wszyscy wspólnie dziękowaliśmy, ma różne wymiary. Dziekujemy bowiem za to, że możemy dziś żyć nie tylko w klimacie wolnośći politycznej ale i wolności ducha oraz kultury.

Kardynał Franciszek Macharski uważa, że dzisiejsze dziękczynienie nie jest jednostronne. Bo również sam Bóg ma za co dziękować człowiekowi. Jest On wdzięczny przede wszystkim za to, że człowiek go przyjął do swojego serca.

W tej chwili na Polach Wilanowskich trwa wielki piknik. Na scenie grają zespoły chrześcijańskie, a w specjalnie przygotowanym na tę okazję ogródku zabaw dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz