Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Al Hariri oskarża Hezbollah

0
Podziel się
bErkdBFh

Były premier Libanu Sad al-Hariri wini Hezbollah za śmierć swego byłego doradcy. Opozycyjny polityk, sunnita Mohammed Szatah, zginął dziś w wybuchu samochodu-pułapki w centrum Bejrutu. Był w drodze na spotkanie z al-Haririm. Wspólnie mieli oni uczestniczyć w posiedzeniu "Koalicji 14 marca", która działa przeciwko prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi.
Członkowie ruchu walczą o władzę w Libanie z Hezbollahem, wspierającym władze w Damaszku. W styczniu 2011 roku grupa 11 ministrów, wywodzących się z Hezbollahu, doprowadziła do upadku rządu jedności w Libanie, na którego czele stał Sad al-Hariri. Polityk oskarża też Hezbollah o zabójstwo swego ojca, byłego premiera Libanu, Rafika al Haririego.
W dzisiejszym zamachu w Bejrucie zginęło pięć osób, a ponad pięćdziesiąt jest rannych. Zniszczonych zostało dziesięć budynków.
Był to kolejny atak w stolicy Libanu w ostatnich miesiącach. W listopadzie doszło tam do dwóch zamachów samobójczych. Jeden był wymierzony w ambasad Iranu, a drugi miał miejsce na terenach należących do Hezbollahu.

Informacyjna Agencja Radiowa

bErkdBFK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)