Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ambasador USA podał przyczynę wyjazdu.

Kończący misję w Polsce ambasador Stanów Zjednoczonych Lee Feinstein pierwszy raz osobiście mówi o przyczynach swojego wyjazdu do Ameryki

Podziel się
Dodaj komentarz
(carnegieendowment.org)

*Kończący misję w Polsce ambasador Stanów Zjednoczonych Lee Feinstein pierwszy raz osobiście mówi o przyczynach swojego wyjazdu do Ameryki. *

W specjalnym wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu, dyplomata tłumaczy, że za decyzją Białego Domu o zakończeniu jego misji nie stoją żadne nadzwyczajne powody.

W lipcu amerykańskie władze poinformowały o zmianie na stanowisku ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Media spekulowały wówczas, że powodem odwołania Lee Feinsteina mógło być jego zaangażowanie w odzyskiwanie żydowskiego mienia w Polsce czy też sprawa sformułowania _ polskie obozy śmierci _, jakiego użył prezydent Barack Obama.

Lee Feinstein w rozmowie z _ Polskim Radiem _ przekonuje jednak, że jego powrót do Waszyngtonu, to zwykła rotacja dyplomatyczna. _ _Moja kadencja trwała nieco ponad 3 lata. Przyjechałem tutaj w połowie października 2009 roku. Jest to więc naturalna wymiana ambasadora. Ponieważ jednak zadawano pytania, sprawdziłem w galerii zdjęć, którą mamy w ambasadzie, jak długo służyli moi poprzednicy.

Okazało się, że ich kadencje różniły się - niektórzy byli dwa lata, niektórzy trzy, a niektórzy dłużej. _ - Standardowy okres dla nas to właśnie trzy lata. I właśnie dlatego wracam do Stanów Zjednoczonych- _powiedział Lee Feinstein.

Nowy amerykański ambasador Steven Mull przyjedzie do Warszawy 3 listopada. Dyplomata sam ogłosił to niedawno na portalu społecznościowym Twitter.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nowy ambasador usa w polsce, ambasador, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz