Notowania

proces
04.11.2008 15:00

Andrzej Lepper zeznaje w procesie w sprawie tak zwanej ,,afery gruntowej"

W procesie w sprawie tak zwanej "afery gruntowej" zeznaje w charakterze świadka były wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper. Przed sądem Andrzej Lepper powiedział, że nigdy osobiście nie interweniował w sprawie odrolnienia gruntów pod Mrągowem. Jednocześnie przyznał, że w tej sprawie był u niego jeden z pracowników resortu Piotr Ryba - dziś oskarżony o powoływanie się na wpływy w ministerstwie rolnictwa w tym procesie. Wraz z innym oskarżonym Andrzejem K. grozi mu do 8 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Andrzej Lepper zeznał, że o sprawie gruntów w gminie Mrągowo dowiedział się wiosną 2007 roku od oskarżonego Piotra Ryby, którego dalej skierował do podsekretarza stanu Macieja Jablońskiego. Lepper wyjaśnił, że gdy był ministrem rolnictwa, to wszystkie podległe mu departamenty i ich pracownicy mieli obowiązek pomagać ludziom w rozwiązywaniu spraw, z którymi zgłaszają się do resortu. Dopytywany przez sąd o szczegóły, były wicepremier zaznaczył, że nie gwarantowało to jednak, iż każda sprawa będzie pozytywnie załatwiona.

Lepper stanowczo zaprzeczył też, by sprawę odrolnienia gruntów pod Mrągowem sam kierował w trybie nadzwyczajnym na posiedzenie ścisłego kierownictwa resortu rolnictwa.

Z akt sprawy wiadomo, że sprawa odrolnienia ziemi we wsi Muntowo w gminie Mrągowo ostatecznie nie została załatwiona, bo przerwała ją akcja funkcjonariuszy CBA w resorcie rolnictwa. Nawiązując do tego wątku Andrzej Lepper podkreślił, że o akcji CBA nie wiedział nic wcześniej. Wyjaśnił natomiast, że w tym samym dniu - 6 lipca 2007 roku - odwiedził go o 6 rano w siedzibie partii Samoobrony mężczyzna, którego nie znał wcześniej, a który powiedział mu, żeby uważał na siebie, bo grozi mu jakieś niebezpieczeństwo i że w stosunku do niego przygotowywana jakaś prowokacja.

Tagi: proces, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz