Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Annusewicz: Na Podkarpaciu kolejny odcinek serialu "PiS odbiera Polskę PO"

0
Podziel się:
bEslZdGt

Annusewicz-Podkarpacie-wybory

To kolejny odcinek serialu pod tytułem "PiS odbiera Polskę Platformie". W ten sposób powody popularności wyborów uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu komentuje Olgierd Annusewicz.
Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego zwraca uwagę, że koalicja PO-PSL zagrała bardzo taktycznie, wystawiając polityka ludowców Mariusza Kawę. Start polityka Platformy mógłby zakończyć się druzgocącą porażką. A tak Kawa kojarzony jest jako człowiek koalicji PO-PSL, a nie PSL-PO.
Ciekawie jest natomiast po prawej stronie. Tutaj o podobny elektorat walczą kandydat PiS-u Zdzisław Pupa i Solidarnej Polski - Kazimierz Ziobro. Zdaniem Annusewicza, dobry wynik Ziobry może bardzo pomóc jego partii, bo po jego sukcesie, a powinien tu wystarczyć po prostu większe poparcie od kandydata PiS-u, SP może zacząć w sondażach uzyskiwać wyniki powyżej progu wyborczego.
Głosowanie odbędzie się pojutrze (8 września). Swojego reprezentanta wybiorą mieszkańcy pięciu powiatów; dębickiego, mieleckiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i strzyżowskiego. O mandat senatora będzie walczyć siedmioro kandydatów.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEslZdGW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)