Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Apel-znaczek Solidarności

0
Podziel się

Ojciec Maciej Zięba apeluje do Polaków o noszenie znaczka Solidarności w geście pamięci o rocznicy wydarzeń sierpnia 1980 roku. Dziś przypada 30. rocznica rozpoczęcia strajku w Stoczni Gdańskiej.

bEiFvWRh

Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności podkreśla, że zryw Solidarności dał początek zmianom, dzięki którym w Polsce przywrócono demokrację. Symbolem pamięci jest znaczek z napisem Solidarność, który nie pozwala zapomnieć o tamtych wydarzeniach. Ojciec Zięba podkreśla, że zapominamy o ponad stu ofiarach systemu komunistycznego, które zginęły w latach osiemdziesiątych w Polsce. Z drugiej strony wciąż nie potrafimy być dumni z jednego z naszych największych sukcesów, jakim było rozpoczęcie obalenia systemu komunistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej.
W akcję zadeklarowało się włączyć wielu znanych osób jak Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Anna Mucha. W związku z obchodami 30. rocznicy strajku na Facebooku założono oficjalną stronę, gdzie można zostawiać swoje opinie o wolności, solidarności i wydarzeniach Sierpnia 1980 roku.
Centralnym punktem obchodów 30. rocznicy rozpoczęcia strajku w Stoczni Gdańskiej będzie widowisko multimedialne 31 sierpnia. Projekt na terenie stoczni połączy koncert muzyczny z recytacją poezji i pokazem pirotechnicznym. W widowisku Roberta Wilsona wystąpi między innymi Macy Gray, Kayah, Krystyna Janda i Jerzy Radziwiłowicz.

bEiFvWRK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)