Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Apel do premiera o moratorium na wykonywanie zabiegów in vitro

0
Podziel się

Obrońcy życia zaapelowali do premiera o moratorium na wykonywanie zabiegów in vitro. Członkowie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia piszą w liście do Donalda Tuska, że in vitro nie jest leczeniem niepłodności ani działaniem lekarskim w świetle ustawy o zawodzie lekarza.

bEhKqzBx

Autorzy listu są zaniepokojeni zaprzestaniem prac nad prawną ochroną embrionów ludzkich. Przypominają, że przed rokiem szef rządu wraz z minister zdrowia zapowiadali rozwiązanie tego problemu. "Tymczasem nic nie wskazuje na realizację tych zapewnień" - piszą sygnatariusze. Zwracaja uwagę, że tolerowanie zabiegów wiąże się z "powoływaniem do życia istot ludzkich, których prawo do życia jest w brutalny sposób gwałcone."

Sygnatariusze listu, powołując się na konstytucjonalistów, piszą, że zabiegi in vitro są niedopuszczalne w świetle prawa, które nakazuje poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia, co stwierdził Trybunał Konstytucyjny. Przypominają, że również w kodeksie karnym jest zakaz naruszania zdrowia dziecka poczętego.

Autorzy listu, oprócz moratorium na zabiegi in vitro, postulują przygotowanie rządowego programu profilaktyki i leczenia niepłodności, z uwzględnieniem naprotechnologii.

bEhKqzBz

Pod listem podpisali się prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia Paweł Wosicki oraz wiceprezesi Antoni Szymański i Antoni Zięba.

bEhKqzCa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)