Notowania

badania
25.11.2008 13:30

Arseniuk: Badania szczątków gen. Sikorskiego pomogą IPN w śledztwie

Sarkofag, okrywający trumnę Władysława Sikorskiego, został otwarty. Trumna ze szczątkami generała czeka na przewiezienie do Zakładu Medycyny Sądowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik IPN Andrzej Arseniuk wyjaśnił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że Instytut Pamięci Narodowej miał wątpliwości co do dotychczasowej wersji o okolicznościach śmierci generała. Prokurator Instytutu, wydając postanowienie o wszczęciu śledztwa, wziął pod uwagę, iż mogło dojść do zamachu na generała Sikorskiego.

Andrzej Arseniuk uważa, że badania szczątków generała z użyciem najnowocześniejszych metod bardzo pomogą IPN w śledztwie w sprawie śmierci Władysława Sikorskiego. Jego zdaniem, jesteśmy to winni generałowi, który był wyjątkową postacią historyczną.

Operacja otwierania sarkofagu miała trwać około ośmiu godzin, a trwała zaledwie kilkanaście minut. Sarkofag został podniesiony i otwarty, a trumna została zabezpieczona specjalnymi foliami.

Specjaliści czekają na przyjazd kolumny wojskowej, która około godziny 14:00 przewiezie trumnę ze szczątkami generała Władysława Sikorskiego do zakładu Medycyny Sądowej. Tam szczątki zostaną zbadane przez specjalistów.

Tagi: badania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz