Notowania

oszczędności
12.03.2009 12:40

B. Klich: oszczędności znacznie utrudnią działania w resorcie obrony

Bogdan Klich przyznaje, że oszczędności w budżecie MON znacznie utrudnią działania w resorcie obrony. Wczoraj szef MON powiedział w programie "Kwadrans po ósmej", że gdyby teraz otrzymał propozycję objęcia funkcji ministra, to by jej nie przyjął. Bogdan Klich mówił między innymi, że armia jest teraz w głębokim kryzysie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef resortu obrony nie zamierza podać się do dymisji, jednak nie ukrywa, że cięcia w budżecie resortu nie ułatwiają mu pracy. Dowodem na to jest program rozwoju sił zbrojnych, nad którym właśnie kończą się prace. Minister Klich wyjaśnił, że ze względu na oszczędności, projekt będzie wymagał dokonania wszystkich zmian w ciągu dwóch lat, a nie jak planowano, w ciągu dziesięciu lat.

Bogdan Klich nie zamierza jednak rezygnować z wprowadzenia programu. Jak tłumaczy, reforma przyniesie rewolucyjne zmiany w polskiej armii. Wojsko będzie mniej liczne, ale bardziej dynamiczne, bez zbędnej biurokracji. Szef resortu obrony podkreślił, że bardzo istotne jest ograniczenie licznych struktur, instytucji, w które resort "obrósł" przez lata.

Wcześniej program rozwoju sił zbrojnych był rozpisany na okres 2009-2018. Był także bardziej rozbudowany. Zakładał między innymi przenoszenie dowództw rodzajów sił zbrojnych z Warszawy na przykład do Wrocławia czy Poznania. Do Wrocławia miało się przenieść dowództwo Wojsk Lądowych, które teraz jest na warszawskiej Cytadeli. Cięcia w budżecie MON nie pozwolą także na utworzenie nowej funkcji szefa obrony.

Tagi: oszczędności, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz