Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Beatyfikacja Jana Pawła II. Polacy chcą brać udział

78 procent z nas jest zainteresowanych uczestnictwem w uroczystościach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)

78 procent Polaków jest zainteresowanych bezpośrednim lub pośrednim uczestnictwem w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Znaczna część Polaków 1 maja będzie oglądała uroczystości w telewizji - tak deklaruje 43 i pół procent badanych. Spora część - 31 procent - zamierza uczestniczyć w uroczystościach kościelnych organizowanych w Polsce, a 3,5 procent planuje wybrać się w tym czasie do Watykanu.

Zdaniem doradcy prezydenta Henryka Wujca, taki wynik świadczy o dużej religijności Polaków. Henryk Wujec zaznacza jednak, że od uczestnictwa w uroczystościach ważniejsze jest przesłanie Jana Pawła II. Jak zaznacza Wujec, Polacy chętniej uczestniczą w uroczystościach, niż postępują tak, jakby tego oczekiwał od nas papież.

Sondaż Homo Homini dla Polskiego Radia przeprowadzono telefonicznie na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.
43 procent respondentów deklaruje swoje uczestnictwo w beatyfikacji przed telewizorami. To nie zadowala posła PO Jarosława Gowina, jest on jednak dobrej myśli, bo - jak podkreśla - polska religijność jest stała i trudno ją wykorzenić. Poseł Gowin dodaje, że kiedy nastąpi dzień beatyfikacji, Polacy pójdą do świątyń.

Z Jarosławem Gowinem zgadza się poseł PiS Marek Kuchciński. Jak zaznacza, w dzień beatyfikacji kościoły na pewno się zapełnią. Do samego Rzymu, zdaniem posła, powinna pojechać również bardzo liczna delegacja polskiego parlamentu. Jak dodaje, powinno się tak stać za sprawą decyzji polskiego parlamentu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t91492.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beatyfikacja;jana;pawla;ii;beda;dwa;miliony;ludzi,100,0,754020.html) Beatyfikacja Jana Pawła II. Będą dwa miliony ludzi Włoskie gazety zwracają uwagę na niezwykle szybkie tempo procesu beatyfikacyjnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t129001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jan;pawel;ii;bedzie;swietym;spelnia;sie;santo;subito,178,0,753330.html) Jan Paweł II będzie świętym. "Spełnia się Santo Subito" Uroczystości związane z wyniesieniem Polaka na ołtarze odbędą się 1 maja.
Tagi: beatyfikacja jana pawła ii, jan paweł ii, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz