Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będą podwyżki dla agentów

0
Podziel się:

Rząd przygotowuje awaryjny plan wzmocnienia wojskowych służb specjalnych.

Będą podwyżki dla agentów
(CBA/PAP)

Rząd przygotowuje awaryjny plan wzmocnienia wojskowych służb specjalnych. Po tym jak z kontrwywiadu i wywiadu do cywila odeszło blisko tysiąc oficerów, planuje się podwyżki dla wojskowych wywiadowców.

Dodatkowy 1000 złotych dla najwyższych stopniem oficerów i perspektywa szybkiej emerytury mają przyciągnąć uzdolnionych następców.

Jak powiedział _ Dziennikowi _ przewodniczący sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Janusz Zemke, pieniądze na podwyżki są już przewidziane w budżetach służb na ten rok. Według niego w Służbie Wywiadu Wojskowego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego brakuje łącznie kilkuset osób. Inne dane mówią wręcz o ponad tysiącu wakatów.

Rząd nawet nie ukrywa, że wakatów jest za dużo, by państwo było w pełni bezpieczne - pisze gazeta. W formalnym uzasadnieniu zmian w zarobkach napisano wprost: chodzi o _ osiągnięcie pełnego zatrudnienia w możliwie krótkim czasie _.

Rozmówcy _ Dziennika _ uważają, że SWW i SKW zostały sparaliżowane po tym, jak zaczęła się przeciągać weryfikacja dawnych oficerów rozwiązanych w 2006 roku przez rząd PiS Wojskowych Służb Informacyjnych. Jak mówią, w tym czasie odeszło około tysiąca dawnych oficerów WSI, zaś kilkuset wciąż czeka na przejście procedury. Część młodych oficerów WSI przeszła też do tworzonego w 2006 roku Centralnego Biura Antykorupcyjnego, sztandarowego projektu PiS.

Sprawą projektu już jutro ma się zająć Komitet Rady Ministrów. Jeżeli projekt wejdzie w życie, podwyżki będą naliczanie wstecznie od stycznia tego roku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)