Notowania

wiadomości
13.05.2012 18:55

Belgia coraz bardziej niebezpieczna

Belgia coraz bardziej niebezpieczna. Z danych ogłoszonych przez policję federalną wynika, że o 10 procent wzrosła liczba włamań do domów w ubiegłym roku w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 70 tysięcy włamań i kradzieży drogocennych rzeczy, to daje prawie 200 takich przypadków dziennie. Wprawdzie wzrost przestępczości odnotowano przede wszystkim w małych miastach na prowincji, ale zdarzają się one też i w dużych miejscowościach. Policja przyznaje, że coraz silniejsze są zorganizowane grupy przestępcze, ale według niej, winni są także Belgowie. "Ludzie bardzo często pozostawiają cenne rzeczy, biżuterię, czy pieniądze w widocznych miejscach, tak jakby dom był wystawą sklepową" - skomentował Eddy de Raedt z belgijskiej policji federalnej.
W związku ze wzrostem przestępczości, belgijska minister spraw wewnętrznych chce zwiększyć liczbę patroli policyjnych i kamer ulicznych. Dotyczy to także Brukseli, bo stołeczna policja przyznaje, że odbiera coraz więcej zgłoszeń o napadach i rabunkach. Jednak zapowiedź zwiększenia liczby kamer ulicznych wywołuje sprzeciw obrońców prywatności, którzy obawiają się nadużyć i wykorzystywania nagrań niezgodnie z przeznaczeniem.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz