Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bez prądu, kolejki po benzynę. USA po huraganie

0
Podziel się:

Wciąż rośnie liczba ofiar śmiertelnych Sandy. Na pomoc nowojorczykom ruszyło wojsko.

Bez prądu, kolejki po benzynę. USA po huraganie
(AP/Fotolink/East News)
bETvpvZx

Liczba ofiar śmiertelnych huraganu w Stanach Zjednoczonych wzrosła do ponad 90. Najbardziej dotknięte zostały Nowy Jork i New Jersey.

Wiatr niszczył tam całe budynki, bez prądu jest wciąż 1,7 miliona mieszkańców. Funkcjonariusze Gwardii Narodowej pomagają poszkodowanym w ewakuacji i rozwożą im jedzenie. W mieście Hoboken w stanie New Jersey woda wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, w wyniku czego 20 tysięcy mieszkańców nie może wydostać się z domów.

Zalane jest też nowojorskie metro. Wczoraj część linii wznowiła jazdę, wciąż zalane są jednak cztery z siedmiu tuneli. Brakuje benzyny, po którą ustawiają się długie kolejki właścicieli samochodów.

bETvpvZz

Po przejściu huraganu Sandy bez prądu jest w sumie około 4,5 miliona Amerykanów z 12 stanów

Pentagon wysłał do Nowego Jorku specjalistów z zakresu energetyki. Mają pomóc w jak najszybszym wznowieniu dostaw prądu. Wojsko wysłało również ciężki sprzęt, który ma pomóc w usuwaniu szkód, które w mieście wyrządził huragan.

Czytaj więcej w Money.pl
Przybywa ofiar huraganu Sandy We wszystkich 15 stanach dotkniętych kataklizmem nadal około 4,7 miliona ludzi pozbawionych jest prądu elektrycznego.
Po przejściu Sandy: Rośnie liczba ofiar i włamywaczy Policja zatrzymała 13 osób podejrzanych m.in. o włamania i szabrowanie sklepów w dzielnicach ewakuowanych przed nadejściem cyklonu.
bETvpwaa
KOMENTARZE
(0)