Notowania

wiadomości
22.04.2011 17:37

Białoruś-Poczobut-widzenie-żona

Białoruskie służby umożliwiły Andrzejowi Poczobutowi - aktywiście polskiej mniejszości i dziennikarzowi - widzenie się z żoną Oksaną. Poczobut jest przetrzymywany w grodzieńskim areszcie śledczym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Oksana Poczobut powiedziała Polskiemu Radiu, że mąż prosił przede wszystkim, aby dbała o siebie i dwójkę małych dzieci."Mówił, że czuje się dobrze, że niczego nie potrzebuje; prosił, abym dbała o siebie i dzieci" - mówi.
Oksana Poczobut poinformowała, że z rozmowy z mężem zrozumiała, iż prokurator, który wszczął śledztwo, proponował Andrzejowi Poczobutowi, aby okazal skruchę.
Dziennikarz poprosił żonę, aby przekazała życzenia świąteczne bliskim i znajomym.
Andrzej Poczobut został zatrzymany 6 kwietnia, gdy zamierzał udać się do Mińska na wideołącze z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego. Od tego czasu jest przetrzymywany w arszcie w Grodnie. Niewykluczone, że pozostanie tam do czasu rozpoczęcia rozprawy karnej. Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.
Poczobutowi białoruskie służby zarzucają obrazę prezydenta Aleksandra Łukaszenki w publikacjach prasowych i internetowych, za co grozi kara więzienia.
Rozgłosnia radiowa Euroradio poinformowała, że pod apelem o wypuszczenie Andrzeja Poczobuta na wolność podpisało się juz ponad 5 tysięcy ludzi.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz