Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś - międzynarodowe naciski - komentarze

0
Podziel się

W opinii niezależnych dziennikarzy białoruskich, Zachód demonstracyjnie wyrazi swoje niezadowolenie wobec polityki prowadzonej przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę. Portal Karta-97 uważa, że kraje Unii Europejskiej są znużone oczekiwaniem na obiecywane przez białoruskie władze reformy.

bEglhsJN

Zdaniem niezależnych białoruskich ekspertów, Wspólnota nie wierzy już w zapewnienia prezydenta Łukaszenki i podejmuje konkretne działania, mające wymusić na władzach w Mińsku przeprowadzenie demokratycznych reform. Portal TUT.by zwraca uwagę na pierwsze dwa ostrzeżenia, jakie Bruksela przesłała Mińskowi: zamrożenie linii kredytowej przez Europejski Bank Inwestycyjny oraz wstrzymanie pomocy finansowej w ramach projektu Polityki Sąsiedztwa.

Niezależny portal Karta-97 jako element nacisku na białoruskie władze traktuje również zapowiedziane na ten miesiąc manewry wojsk NATO w krajach nadbałtyckich. Ściągnięcie dużych sił Sojuszu w pobliże granic Białorusi to odpowiedź na ubiegłoroczne manewry, podczas których głównym celem wojsk rosyjskich i białoruskich były Polska, Litwa, Łotwa i Estonia.

Większość białoruskich mediów zwraca również uwagę na decyzje polskich samorządów, które - tak jak Słupsk - zawieszają swoją współpracę z miastami białoruskimi, albo - tak jak Kraków - uznają prezydenta Łukaszenkę za osobę niepożądaną.

bEglhsKq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)