Notowania

białoruś
13.12.2008 16:17

Białoruś: Władze sprawdzą czy młodzieżówka BNF działa legalnie

Ministerstwo sprawiedliwości Białorusi sprawdzi, czy młodzieżówka Białoruskiego Frontu Narodowego działa legalnie. Organizacja "Młodzi BNF" powstała w 2005 roku i działa przy oficjalnie zarejestrowanej partii opozycyjnej. Zdaniem prawników związanych z Białoruskim Frontem Narodowym, postępowanie urzędników resortu sprawiedliwości to kolejne represje wobec oponentów władzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według portalu TuT.by , resort sprawiedliwo ści zwrócił się do władz Białoruskiego Frontu Narodowego z żądaniem przedstawienia pełnej informacji o działalności organizacji "M łodzi BNF ".
Dzia
łająca od trzech lat młodzieżówka uznawana jest za jedną ze struktur Frontu Narodowego i do tej pory nikt nie miał wątpliwości co do jej legalności. Na październikowym zjeździe młodzi opozycjoniści postanowili w 2009 roku zorganizować kampanię na rzecz przyłączenia Białorusi do Unii Europejskiej i przeprowadzenia demokratycznych reform.
Zdaniem prawnika Władimira Łobkowicza , zainteresowanie władz działalnością "M łodzi BNF " nosi znamiona represji wobec oponentów w ładzy i jest sprzeczne z obowiązującym prawem. Łobkowicz zapowiedział, że Białoruski Front Narodowy przekaże resortowi sprawiedliwości wszystkie dokumenty dotyczące opozycyjnej młodzieżówki - tak , aby sprawę raz na zawsze wyjaśnić.

Tagi: białoruś, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz