Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś: Zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych

0
Podziel się

Białoruski parlament przyjął ustawę zakazującą picia alkoholu w miejscach publicznych. Za jej naruszenie grozi studolarowa grzywna albo areszt. Zdaniem komentatorów,  egzekwowanie tych przepisów będzie niezwykle trudne ze względu na zwyczaj picia piwa na ulicach i skwerach. 

bEgQxvnV

Na Białorusi, szczególnie wiosną i latem, młodzi ludzie przesiadują w parkach, na skwerach i przed kamienicami pijąc alkohol. Bardzo często zdarza się, że młodzi mieszkańcy Mińska spacerują ulicami stolicy z butelką piwa. Komentatorzy uważają, że walka z tym zwyczajem będzie dla stróżów prawa prawdziwym wyzwaniem.

Według nowych przepisów, za picie alkoholu w miejscu publicznym trzeba będzie zapłacić około 100 dolarów grzywny. Jeśli występek powtórzy się w ciągu roku, można nawet trafić na kilkanaście dni do aresztu.

Te same przepisy dotyczą osób, które w stanie nietrzeźwym przebywają w miejscach publicznych. Białoruski parlament w podobny sposób uregulował przepisy dotyczące zażywania narkotyków oraz innych środków odurzających.

bEgQxvoy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)