Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruska opozycja
08.01.2013 10:04

Białoruscy opozycjoniści proszą milicję o kary.

Działacze społeczni poinformowali stróży prawa, że umieścili w Internecie fotografie będące wyrazem solidarności z przebywającym w więzieniu Alesiem Bialackim, dyrektorem niezarejestrowanego centrum obrony praw człowieka "Wiasna"

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAKUB SZAMETO / EAST NEWS)

*Dwaj białoruscy obrońcy praw człowieka z Homla dobrowolnie poprosili milicję o ukaranie ich za naruszenie prawa. *

Działacze społeczni poinformowali stróży prawa, że umieścili w Internecie fotografie będące wyrazem solidarności z przebywającym w więzieniu Alesiem Bialackim, dyrektorem niezarejestrowanego centrum obrony praw człowieka "Wiasna".

Agencja prasowa BiełaPAN informuje, że Leonid Sudalenka i Anatol Popłauny chcą w ten sposób zwrócić uwagę opinii publicznej na skazanie na kary grzywny aktywistów opozycji z Grodna za podobną akcję solidarności z Alesiem Bialackim.

Trzej grodzieńscy obrońcy praw człowieka umieścili w Internecie fotografię na której trzymają portrety Alesia Bialackiego i Deklarację Praw Człowieka. Białoruska milicja uznała, że dopuścili się tym samym przeprowadzenia nielegalnej pikiety. W efekcie kilka dni temu zostali skazani na kary grzywny w wysokości po półtora miliona rubli czyli o równowartości niemal 600 złotych każdy.

Czytaj więcej w Money.pl
Buntowniczki bez wyboru Tatiana wie jak to jest, mieć wycelowany w głowę karabin. Masza zawsze potrafiła rozbroić milicjantów uśmiechem. Oto ile kosztować może bunt.
Polacy na Białorusi. Nielegalny związek wybiera W Grodnie odbędzie się dziś zjazd nie uznawanego przez miejscowe władze Związku Polaków na Białorusi.
Kościół negocjuje z reżimem Łukaszenki Kościół katolicki mógłby stać się pośrednikiem w kwestii wypuszczenia na wolność białoruskich więźniów politycznych.
Tagi: białoruska opozycja, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz