Biathlon - Puchar Świata: Domraczewa wygrała bieg na dochodzenie w Oberhofie; Nowakowska-Ziemniak dziesiąta

0

biathlon - Puchar Świata - Oberhof - Nowakowska-Ziemniak - Pałka - Hojnisz - Gwizdoń - Bobak - Domraczewa - Semerenko

Darja Dmoraczewa z Białorusi wygrała bieg na dochodzenie biathlonistek, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. W niemieckim Oberhofie Białorusinka ruszała na trasę biegu na 10 km z przewagą 30 sek. nad Kaisą Makarainen z Finlandii oraz 36 sek. nad Ukrainką Oleną Pidruszną. Domraczewa pudłowała co prawda 3-krotnie, ale biegła na tyle szybko, że o 37.9 sek. wyprzedziła Makarainen (także 3 pudła) i o przeszło minutę i 19 sek. Synnoeve Solemdal z Norwegii (2 pudła).
Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska-Ziemniak, która startowała jako ósma, musiała biegać 3 karne rundy i zajęła 10. miejsce ze stratą 2:24.5. Miejsca kolejnych Polek: Krystyna Pałka - 17. (3 pudła, strata 2:51.5), Monika Hojnisz - 18. (3 pudła, 3:06.7), Magdalena Gwizdoń - 41. (8 pudeł, starta 5:27.1), Paulina Bobak - 52. (7 pudeł, strata 8:02.1).

Nową liderką Pucharu Świata została Walentyna Semerenko z Ukrainy, która ma 278 pkt.; tyle samo zgromadziła Czeszka Gabriela Soukalova, a o 10 mniej ma Irina Starych z Rosji.
Krystyna Pałka jest 12. (197 pkt.), Weronika Nowakowska-Ziemniak - 26. (121 pkt.), Monika Hojnisz - 36. (68 pkt.), Magdalena Gwizdoń - 42. (53 pkt.).

W niedzielę w Oberhofie odbędą się biegi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn.