Biathlon - Puchar Świata: wygrali sztafetę w Ruhpolding; Polacy na 19. miejscu

0

biathlon - Puchar Świata - Ruhpolding - Austria - Niemcy - Rosja - Polska

Reprezentanci Austrii wygrali sztafetę biathlonowego Pucharu Świata, rozegraną w Ruhpolding. O zwycięstwie w biegu 4x7,5 km zadecydował znakomity finisz Dominika Landertingera, który wpadł na metę niemal równocześnie z kończącym sztafetę Niemiec, Simonem Schemppem. Austriak wyprzedził rywala o 0.1 sek.; trzecie miejsce zajęli Rosjanie, którzy byli gorsi od Austriaków o 14.9 sek. Żaden z tych zespołów nie biegał karnych rund, a zwycięzcy wystąpili w składzie: Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder i Landertinger.

Polacy (Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik i Łukasz Słonina) zostali sklasyfikowani na 19. pozycji . Łukasz Słonina został zdublowany, a Grzegorz Guzik jako jedyny w polskiej ekipie biegał karne rundy - dwie.

W środę sztafeta kobiet zajęła 9. miejsce. Na kolejne dni w Ruhpolding zaplanowano biegi indywidualne kobiet i mężczyzn oraz biegi na dochodzenie.