Biathlon - Sztafeta pan na 4. miejscu w Soczi

0

biathlon - sztafeta kobiet - Soczi - Polska - Niemcy

Polskie biathlonistki zajęły 4. miejsce w sztafecie 4x6 km, kończącej zawody Pucharu Świata w Soczi, które zarazem były próbą przedolimpijską. Wygrały Niemki (Andrea Henkel, Evi Sachenbacher-Stehle, Miriam Gössner i Laura Dahlmeier), które o niespełna 12 sek. wyprzedziły Ukrainki; na 3. miejscu Norweżki.

Polska sztafeta (Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz) miała realne szanse na medal, ale zwyciężczyni sobotniego sprintu, Magdalena Gwizdoń, musiała biegać 2 karne rundy po pierwszej wizycie na strzelnicy.

Wcześniej sztafetę mężczyzn 4x7,5 km wygrali Rosjanie (Anton Szipulin, Aleksandr Łoginow, Dmitrij Małyszko i Jewgienij Ustjugow), którzy wyprzedzili Niemców i Czechów; Polacy nie startowali.

W czwartek w Chanty-Mansijsku rozpocznie się ostatnia runda biathlonowego Pucharu Świata w sezonie 2012/13.