Biegi narciarskie - Kerttu Niskanen zwyciężyła w Lenzerheide

0

biegi narciarskie - Tour de Ski - Lenzerheide - Kerttu Niskanen

Zwyciężczynią czwartego etapu Tour de Ski - biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Lenzerheide - została Kerttu Niskanen. Finka pokonała o 0,4 sekundy Astrid Jacobsen i 1,1 sekundy Therese Johaug.
Punkty Pucharu Świata wywalczyła Paulina Maciuszek. Reprezentantka Polski zajęła dwudzieste dziewiąte miejsce. Sylwia Jaśkowiec była czterdziesta druga, Kornelia Kubińska pięćdziesiąta pierwsza.

Nową liderką cyklu została Jacobsen, która o 35,4 s. wyprzedza swoją rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Na trzecim miejscu plasuje się dzisiejsza triumfatorka Kerttu Niskanen.

Zawody w Lenzerheide były czwartym etapem cyklu Tour de Ski. Następne zawody odbędą się we Włoszech. Narciarki rywalizować będą na 15 kilometrów stylem dowolnym z Cortiny do Toblach.