Biegi narciarskie -TdS: Amerykanin Hamilton wygrał sprint w Lenzerheide; Staręga na 14. miejscu

0

biegi narciarskie - Tour de Ski - Hamilton - Staręga - Sundby - Antolec - Gazurek

Amerykanin Simeon Hamilton wygrał sprint techniką dowolną w biegach narciarskich, zaliczany do cyklu Tour de Ski. W finale zawodów w szwajcarskim Lenzerheide wyprzedził Kanadyjczyka Alexa Harveya i Martina Johnsruda Sundby ze Szwecji.

Najlepszy z Polaków, Maciej Staręga, był trzeci w swoim ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 14. miejscu. Pozostali reprezentanci Polski zostali sklasyfikowani na odległych miejscach: Jan Antolec był 81., a Sebastian Gazurek 91.; sklasyfikowano 103 biegaczy.

Liderem Tour de Ski jest Kanadyjczyk Harvey, a w klasyfikacji Pucharu Świata przewodzi Szwed Sundby.

W Nowy Rok uczestnicy Tour de Ski będą rywalizować w Lenzerheide w biegach na 10 km stylem klasycznym - panie i na 15 km stylem klasycznym - mężczyźni.