Biegi narciarskie -TdS: Norweżka Oestberg wygrała sprint w Lenzerheide; Jaśkowiec na 23. miejscu

0

biegi narciarskie - Tour de Ski - Oestberg - Jaśkowiec - Bjoergen - Maciuszek - Kubińska

Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg wygrała sprint techniką dowolną w biegach narciarskich, zaliczany do cyklu Tour de Ski. W finale zawodów w szwajcarskim Lenzerheide wyprzedziła swą rodaczkę Astrid Jacobsen oraz Denise Herrmann z Niemiec.

Najlepsza z Polek, Sylwia Jaśkowiec, zajęła piąte miejsce w swoim ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 23. miejscu. Na ćwierćfinale udział w zawodach zakończyła też liderka klasyfikacji łącznej Pucharu Świata, Norweżka Marit Bjoergen, która ostatecznie zajęła 13. lokatę.
Pozostałe Polki nie przebrnęły eliminacji: Paulina Maciuszek zajęła 58. miejsce, a Kornelia Kubińska 65; wystartowały 74 zawodniczki.

Bjoergen pozostaje liderką klasyfikacji Pucharu Świata; liderką Tour de Ski jest jej rodaczka, Ingvild Flugstad Oestberg.