Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biskupi wezwali kapłanów do nieustannego odkrywania Pisma Św.

0
Podziel się:

Polscy biskupi wezwali kapłanów do nieustannego odkrywania Pisma Świętego. Kościół katolicki w Wielki Czwartek obchodzi dzień kapłaństwa. Jest pamiątką tego, że podczas Ostatniej Wieczerzy Chrystus ustanowił Eucharystię i nakazał apostołom oraz ich następcom w kapłaństwie, by czynili podobnie. 

Hierarchowie podkreślają w specjalnym liście, że nie chodzi jedynie o codzienną lekturę Biblii, ale przede wszystkim o sposób czytania Pisma Świętego. Ostrzegają przed niepełnym, czysto studyjnym podejściem do Słowa Bożego i przed jego jednostronnymi interpretacjami. Biskupi podkreślają, że znajomość Pisma nie polega wyłącznie na jego zrozumieniu, lecz na wypełnieniu Słowa Bożego.

Nawiązując do zakończonego w październiku ubiegłego roku Synodu Biskupów, poświęconego Słowu Bożemu, hierarchowie podkreślają jego rolę w życiu osobistym i posłannictwie kapłanów, a także w ich przygotowaniu do "wzięcia na siebie odpowiedzialności za Kościół i za przekaz wiary". Biskupi w liście podają tu przykład Tymoteusza, którego do funkcji ucznia i następcy Apostołów przygotowało właśne rodzinne przekazywanie Ewangelii.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)