Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Blatter zwyciężył. Listkiewicz: To dobrze dla Polski

0
Podziel się:

Sepp Blatter po raz kolejny został wybrany na szefa FIFA. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Blatter zwyciężył. Listkiewicz: To dobrze dla Polski
(PAP/EPA)

Sepp Blatter został wybrany na przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Szwajcar będzie pełnił tę funkcję już czwartą kadencję.

Blatter był jedynym kandydatem w dzisiejszych wyborach. W Zurychu wybory obserwował były prezes PZPN Michał Listkiewicz. Jego zdaniem dobrze się stało dla Polski, że Blatter jest ponownie szefem FIFA.

POSŁUCHAJ OPINII MICHAŁA LISTKIEWICZA:

Michał Listkiewicz podkreślił, że Sepp Blatter ma bardzo dobre kontakty z polskim środowiskiem piłkarskim.

Tegoroczny Kongres FIFA w Zurychu, który kończył się wyborem szefa piłkarskiej centrali, odbywał się w cieniu skandalu korupcyjnego. Kilka dni temu swoją kandydaturę na przewodniczącego FIFA wycofał kontrkandydat Blattera Katarczyk Mohamed bin Hammam, który jest podejrzany o korupcję w związku w wyborem gospodarza finałów mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku.

Miał on dopuścić się przekupstwa, polegającego na kupowaniu poparcia od przedstawicieli Karaibskiej Unii Piłkarskiej. Rezygnacja bin Hammama oznaczała, że Blatter pozostał jedynym kandydatem. To nie spodobało się angielskiej federacji piłkarskiej, która wczoraj zażądała przełożenia wyborów. Pomysł ten spotkał się jednak z odmową członków FIFA.

Do grona krytyków Szwajcara dołączyli także Niemcy, którzy wezwali władze FIFA do ponownego zbadania procesu wyboru gospodarza mistrzostw świata w 2022 roku. W odpowiedzi na to Blatter powiedział, że w FIFA nie ma kryzysu.

Sepp Blatter wygrał zdecydowanie wybory. Głosowało na niego 186 federacji, zrzeszonych w FIFA. Uprawnionych do głosowania było 208 federacji.

Szwajcar zapowiada, że w kolejnej kadencji będzie starał się oczyścić FIFA z wszelkich zarzutów, które pojawiają się w piłkarskim świecie. Dlatego chce m.in. zmiany systemu wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw świata. Do tej pory wyboru tego dokonywali cżłonkowie Komitetu Wykonawczego FIFA, a według pomysłu Blattera gospodarza mundialu wybieraliby przedstawiciele wszystkich federacji zrzeszonych w FIFA. Sepp Blatter jest szefem FIFA od 1998 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t140546.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/imperium;fifa;skandale;nie;szkodza,62,0,842046.html) Imperium FIFA skandale nie szkodzą FIFA to oficjalnie ciągle międzynarodowa organizacja pozarządowa. Od dawna działa jak ogromny koncern, ale nie płaci podatków.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/147/140179_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-sport/polscy-pilkarze-71-w-rankingu-fifa,0,839004.html) Polscy piłkarze 71. w rankingu FIFA Biało-czerwoni obronili pozycję z poprzedniej edycji rankingu. Jednak przewaga nad kolejną w zestawieniu reprezentacją Malawi szybko topnieje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t116619.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fifa;potwierdza;zarzuty;korupcyjne;-;amos;adamu;zawieszony,216,0,712664.html) FIFA potwierdza zarzuty korupcyjne - Amos Adamu zawieszony Dziennikarska prowokacja _ Sunday Timesa _ przynosi rezultaty.
wiadomości
KOMENTARZE
(0)