Bobsleje - Puchar Świata: Kupczyk 15. w Königssee; kryształowa kula dla Holcomba

0

bobsleje - Puchar Świata - Königssee - Kupczyk - Kripps - Holcomb

Dawid Kupczyk wraz z Pawłem Mrozem zajęli 15. miejsce w ostatnich w sezonie zawodach Pucharu Świata w bobslejowych dwójkach, które odbyły się na torze w bawarskim Königssee.

To najlepszy wynik polskiej osady w tym sezonie. Wygrali Kanadyjczycy Justin Kripps i Bryan Barnett, którzy prowadzili już po pierwszym ślizgu. O 0.15 sek. wyporzedzili szwajcarską osadę pilotowaną przez Beata Heftiego; 0.32 sek. straciła kolejna osada Kanady, Lyndona Rusha.

Stawką rywalizacji w Königssee były też medale mistrzostw Europy. Beat Hefti wyprzedził w tej klasyfikacji swego rodaka, Rico Petera, a brąz wywalczył Thomas Florschüetz z Niemiec; Kupczyk na 9. miejscu.

Puchar Świata wywalczył Amerykanin Steven Holcomb, który w Königssee zajął 7. miejsce. W ośmiu zawodach zgromadził 1645 punktów i o 35 pkt. wyprzedził Heftiego; trzecie miejsce zajął niemiecki pilot, Francesco Friedrich; Dawid Kupczyk na 23. pozycji.

W niedzielę w Königssee odbędą się ostatnie w sezonie zawody Pucharu Świata, a zarazem mistrzostwa Europy w bobach kobiet oraz w czwórkach.