Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
02.06.2007 13:32

Bogdan Zdrojewski z PO o konwencji SLD

Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej ocenił, że SLD, atakując koalicję rządzącą i PO, pokazuje, że nie potrafi sobie poradzić z własną tożsamością. Bogdan Zdrojewski w wypowiedzi dla IAR wyraził pogląd, że Sojusz odwraca w ten sposób uwagę od swoich własnych problemów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak na odbywającej się w Warszawie konwencji Sojuszu skrytykował działania zarówno koalicji, jak i Platformy Obywatelskiej. Powiedział między innymi, że PO jest słabą opozycją i nie stanowi alternatywy dla PiS. Według niego, PO nie potrafi w najważniejszych sprawach podjąć decyzji i uprawia marketing polityczny, a nie politykę.
Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego, konwencja nie wzmocni SLD, lecz jedynie uświadomi politykom lewicy wady i problemy, jakie narosły w ich partii. Podkreślił, że opieranie przez SLD polityki na atakowaniu władz i innych partii opozycyjnych na długo odsunie powstanie silnej socjaldemokracji w Polsce.
Zapytany o zapowiedź powołania Aleksandra Kwaśniewskiego do Rady Programowej Lewicy i Demokratów, polityk PO powiedział, że były prezydent nie odgrywa znaczącej roli w polskiej polityce. Dodał, że Kwaśniewski od półtora roku wiele zapowiada, ale sam nie wie, co ze sobą zrobić.

Tagi: sld, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz