Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brytyjska prasa: Kopenhaga zakończyła się fiaskiem

0
Podziel się

Pierwsze brytyjskie reakcje na efekty szczytu klimatycznego w Kopenhadze są zgodne. Tak zwolennicy walki z globalnym ociepleniem, jak i zatwardziali klimatyczni sceptycy uważają, że szczyt był fiaskiem.

bEgPXxnV

Jednych to cieszy, drugich martwi. Związany z ekologami autor i publicysta George Monbiot pisze w lewicowym dzienniku "Guardian": "Tu już nie chodziło ratowanie biosfery, tylko twarzy." I dodaje, że uczciwsze i mniej szkodliwe byłoby uroczyste podpisanie czystej kartki papieru. Po drugiej, sceptycznej stronie klimatycznej barykady inny autor i publicysta, Gerald Warner, pisze w prawicowym "Daily Telegraphie": "Kopenhaga to farsa" i porównuje komunikat końcowy do kartki papieru, którą premier Neville Chamberlain powiewał po powrocie z Monachium.

Głębokiego rozczarowania nie kryją brytyjscy działacze Greenpeace. Jeden z nich powiedział "Timesowi: "Trudno sobie wyobrazić, jak nasi przywódcy zaprezentują światu ten dokument, nie pękając ze śmiechu." A szef organizacji John Sauven dodał, że uporanie się z globalnym ociepleniem będzie odtąd wymagać zupełnie innego modelu politycznego.

bEgPXxoy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)