Notowania

wiadomości
16.11.2011 12:49

CBOS-prezydent-sondaż

Ponad 2/3 obywateli dobrze ocenia działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS. Głowa państwa cieszy się w pierwszej połowie listopada 68-procentowym poparciem, o 2 procent wyższym niż w październiku.

Podziel się
Dodaj komentarz

To najwyższe notowania obecnego prezydenta w sondażu CBOS. Źle działalność prezydenta ocenia 16 procent respondentów. To z kolei najniższy odsetek w czasie dotychczasowej prezydentury Bronisława Komorowskiego.
Największe poparcie prezydent ma u zwolenników PO - dobrze jego działalność ocenia 93 procent wyborców tej partii. Jednak również wśród głosujących na PiS więcej osób ocenia jego prezydenturę dobrze (45 procent) niż źle (39 procent).
Spośród osób, które w drugiej turze zagłosowały na Bronisława Komorowskiego, 86 procent uważa, że dobrze sprawuje on swoje rządy. Najbardziej krytyczne wobec działalności prezydenta są osoby w przedziale wiekowym 18-24 lat, o poglądach prawicowych oraz źle oceniające własne warunki materialne.
Sondaż przeprowadzono między 4 a 13 listopada na 969-osobowej, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz