Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBOS Polacy najbardziej zadowoleni z dzieci

0
Podziel się
bEhVtbnV

CBOS-Polacy-zadowolenie zyciowe

Źródłem największej satysfakcji są dla Polaków dzieci - wynika z sondażu CBOS. Przeważająca większość rodziców deklaruje zadowolenie ze swoich dzieci (88%), przy czym dominują wśród nich bardzo zadowoleni (71%). Połowa małżonków (50%) jest bardzo zadowolona ze swojego związku, a łącznie z raczej zadowolonymi satysfakcję z małżeństwa deklaruje ponad trzy czwarte (77%).
Najmniej zadowolenia Polacy czerpią ze swojej sytuacji finansowej i wysokości dochodów. W porównaniu z rokiem 2012 wśród Polaków zmalała satysfakcja z życia. Zadowoleni z niego stanowią obecnie dwie trzecie badanych (66%), w tym blisko jedna piąta (19%) zalicza siebie do bardzo zadowolonych, a mniej niż połowa (47%) do raczej zadowolonych. Czterech na stu ankietowanych (4%) jest ze swego życia niezadowolonych, a 29% respondentów deklaruje średnie zadowolenie.
Większość Polaków (54%) nie zalicza się ani do jednoznacznie szczęśliwych, ani do pechowych, jedna trzecia (35%) uważa się za takich, którym szczęście sprzyja, a co dziewiąty (11%) twierdzi, że na ogół ma w życiu pecha.
Największy wpływ na poczucie satysfakcji życiowej ma postrzeganie własnych perspektyw na przyszłość.
Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5-12 grudnia na liczącej 910 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

IAR

bEhVtboy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)