Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kosmos
27.09.2008 15:46

Chiński spacer w kosmosie

Spacer chińskiego astronauty w Kosmosie, zgromadził przed telewizorami w Chinach setki milionów widzów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA)

Pierwszy spacer chińskiego astronauty w Kosmosie, zgromadził przed ekranami telewizorów w Chinach setki milionów widzów.

Sukces chińskiego programu kosmicznego dla władz w Pekinie jest kolejna okazja do pokazania zarówno mieszkańcom Państwa Środka, jak i światu wzrastającego znaczenia Chin na arenie międzynarodowej.

Chińska agencja prasowa Xinhua w komentarzu poświęconym pierwszemu kosmicznemu spacerowi tajkonauty stwierdziła, że _ to kolejny powód do dumy i radości dla narodu chińskiego po Igrzyskach Olimpijskich _. Zarówno start _ Shenzhou VII _, jak i kosmiczny spacer transmitowane były na żywo przez większość głównych chinskich stacji telewizyjnych. Chińczycy w wielu miastach gromadzili się przy dużych telebimach, na których pokazywano pierwsze wyjście chińskiego kosmonauty w przestrzeń kosmiczna.

Ryzykowna misja to kolejny krok na drodze realizacji przez chinskie władze ambitnego programu kosmicznego. Kolejnym celem Chin jest umieszczenie na orbicie okołoziemskiej stałego laboratorium, a w przyszłości - stacji kosmicznej. Chiny, które są jednym z najszybciej rozwijajacych się państw na świecie chcą być pewne, ze w przyszłości będą miały także wplyw zarówno na sposób wykorzystywania przestrzeni kosmicznej, jak i znajdujących się tam zasobów naturalnych.

Tagi: kosmos, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz