Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: co najmniej 35 górników zginęło, a 44 uznaje się za zaginionych

0
Podziel się:

Co najmniej 35 górników zginęło, a 44 uznaje się za zaginionych po eksplozji gazu w kopalni węgla położonej w prowincji Henan, w środkowych Chinach. 14 górnikom udało się o własnych siłach wydostać na powierzchnię.

W chwili wybuchu pod ziemią znajdowało się 93 górników. Chiński Urząd Bezpieczeństwa Pracy poinformował, że na miejscu trwa akcja ratownicza. Powołano także specjalną komisję, która zajmie się ustaleniem przyczyn tragedii. Agencja Prasowa Xinhua podała, że kopalnia niedawno została zmodernizowana, lecz lokalne władze nie wydały jej jeszcze zezwolenia na wznowienie wydobycia.

Główną przyczyną wypadków w chińskich kopalniach, które uznawane są za jedne z najniebezpieczniejszych na świecie, jest nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy pod ziemią. W 2008 w wypadkach górniczych w Chinach - według danych oficjalnych zginęło ponad 3000 osób. Coraz częściej zdarzają się jednak przypadki, kiedy lokalni urzędnicy - w obawie przed pociągnięciem do odpowiedzialności - ukrywają informacje o katastrofach górniczych w podlegających im kopalniach.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)