Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
06.08.2012 14:54

Chiny szykują się do zmiany władzy. Trwają tajne rozmowy

100 kilometrów od Pekinu, w nadmorskim kurorcie Beidaihe najważniejsi politycy Chin rozmawiają o przyszłości partii i kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Jeden z nich uzyska nominację na stanowisko przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej. Pod koniec tego roku, na kolejnym zjeździe partii, dojdzie bowiem do zmian w najwyższych kręgach władzy.

Rozmowy najpotężniejszych członków partii potrwają aż miesiąc. Toczą się z dala od telewizyjnych kamer i mikrofonów w rządowych rezydencjach nadmorskiego kurortu Beidaihe.

Uczestniczą w nich także chińscy politycy, którzy usunęli się już w cień życia publicznego, ale wciąż zachowują wpływ na sytuację wewnątrz Komunistycznej Partii Chin. Stawką w tej grze jest 9-osobowy Stały Komitet Biura Politycznego. To ścisłe kierownictwo Chin.

W tym roku do najwyższych stanowisk w państwie dopuszczone ma zostać kolejne pokolenie przywódców. Oczekuje się, że na stanowisku przewodniczącego ChRL Hu Jintao zastąpi pełniący obecnie funkcję wiceprezydenta Xi Jinping.

Tegoroczne narady w Beidaihe odbywać się będą w cieniu największego skandalu w chińskiej polityce ostatnich lat - dymisji Bo Xilai, typowanego wcześniej jako pewnego członka nowego politbiura i rozpoczynającego się już we czwartek procesu jego żony, oskarżonej o otrucie brytyjskiego biznesmena.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczycy szykują rewolucję w bankowości Zapowiedziano reformę systemu bankowego, która otworzy nowe możliwości inwestycji kapitałowi prywatnemu w sektor bankowości.
Korea Północna i Chiny "umacniają przyjaźń" Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un podjął w Pjongjangu delegacje wysokich rangą przedstawicieli chińskich władz.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz