Notowania

nepal
31.07.2010 18:16

Chiny wspomogą finansowo Nepal

Nepal otrzyma pomoc na wzmocnienie swych sił bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lexovator/CC/Flickr)

Pieniądze obiecane przez chińskie władze wzbogacą budżet nepalskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

W zamian za pomoc władze z Kathmandu obiecują zwiększenie kontroli nad tybetańskimi uchodźcami szukającymi schronienia w Nepalu.

Nepalskie ministerstwo spraw wewnętrznych będzie otrzymywało rokrocznie od władz chińskich niemal półtora miliona dolarów. Pieniądze mają być przeznaczone na uszczelnienie granicy nepalsko-tybetańskiej, przez którą Tybetańczycy uciekają do Nepalu i do Indii. Zostaną także użyte do wzmocnienia przez nepalskie służby bezpieczeństwa nadzoru nad przybywającymi w Nepalu 20 tysiącami uchodźców tybetańskich.

Nadzór ma zapobiec organizowaniu przez nich działań i manifestacji na rzecz przestrzegania praw człowieka w Tybecie, zdominowanym od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku przez Chiny. Pekin od dawna żądał od władz nepalskich roztoczenia większej kontroli nad wspólnotą tybetańską i utrudnienia jej kontaktów z XIV Dalajlamą przebywającym w Indiach.

Komentatorzy uważają, że pomoc chińska dla nepalskich służb bezpieczeństwa to krok na drodze do coraz ściślejszego powiązania Nepalu z Chinami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t93360.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bank;swiatowy;planuje;podniesienie;kapitalu,116,0,611444.html) Bank Światowy planuje podniesienie kapitału Chiny, Brazylia, Indie i Rosja dostaną większe wpływy w Banku Światowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t95994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nepal;premier;poda;sie;do;dymisji,107,0,626539.html) Nepal: Premier poda się do dymisji To efekt kompromisu z byłymi maoistowskimi rebeliantami.
Tagi: nepal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz